STOP булінг

Головна » STOP булінг   

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу 2023-2024 (продовження)

Заходи протидії та реагування на випадки насильства над дітьми

До уваги батьків, педагогів та дітей!

Для ознайомлення розміщено практичні рекомендації щодо розпізнавання проявів насильства стосовно дітей та заходів протидії в подібних ситуаціях, а також контактна інформація служб, до яких можна звернутися за допомогою.

Протидія ДН_діти               Протидія ДН_пед.колектив             Батьки_онлайн             Педагоги_онлайн             Діти_онлайн          

 

Нормативно-правовий супровід протидії булінгу

Конвенція про права дитини

У Конвенції про права дитини (КПД), яку Україна ратифікувала у 1991 році, зазначено, що діти повинні бути захищені від насильства, відсутності піклування, брутального поводження та експлуатації (ООН, 1989). Ці терміни розуміють як такі, що охоплюють захист від багатьох конкретних загроз, як-от дитяча праця, торгівля дітьми, катування, тілесні покарання, цькування, сексуальні домагання, сексуальні наруги та сексуальна експлуатація, вербування  до збройних сил, збройні напади і стихійні лиха.

Закон України "Про охорону дитинства"

У свою чергу, питання запобігання та виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми регулюється Законом України "Про охорону дитинства", де статтею 10 визначено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості та виключають приниження честі і гідності дитини.

Закон України "Про освіту"

 Зокрема стаття 53, визначає право здобувачів освіти на захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти.

 Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Зокрема, вказаним нормативно-правовим актом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про освіту", які направлені на удосконалення у сфері протидії булінгу.

 Лист МОН України 29.01.2019 № 1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти, педагогічних працівників щодо застосування норм Закону України  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу(цькуванню)"

 

 

Лист МОН України від 07.08.2018 № 1/9-486 "Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини"

 

 

Наказ 28.12.2019 № 1646 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.02.2020 р. за № 111/34394 "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти"

 

 

План заходів щодо запобігання булінгу

Методичний посібник "Протидія булінгу в закладах освіти"

Булінг. Як діяти, куди звертатись. Зразок заяви про булінг

Булінг. Корисні посилання

Стоп шкільний терор

Булінг. Ми всі можемо допомогти це зробити. Посібник для батьків.

Порядок реагування на випадки булінгу.

Відповідальність за булінг

Булінг - це не жарти.